Motion Capture

VYBER SI TECHNOLÓGIU!
Slider

Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby v Bratislave zakúpila tento jedinečný animačný systém na skvalitnenie svojej výučby od anglickej firmy Vicon. Študenti študijného odboru 8259M Animovaná tvorba, majú ako jediní na Slovensku k dispozícii jedinečnú animačnú technológiu Motion Capture, ktorá je určená na počítačovú animáciu a tvorbu 3D animovaných filmov. Dvadsať špeciálnych kamier zachytáva polohu markerov, umiestnených na tele herca a pohyb ukladá v 3D programe. Zachytený pohyb sa potom aplikuje na objekty vymodelované v programe Autodesk MudBox a „nakostené“ v Autodesk 3ds Max. Tento spôsob ušetrí študentom školy mesiace prácnej počítačovej animácie, keďže pohyby, ktoré chcú preniesť do svojich filmov a záverečných prác, môžu sami hneď vymýšľať, uskutočňovať, či opravovať. Následne potom pracujú už s natočenými sekvenciami, dolaďujú detaily a môžu sa venovať post-produkcii. Vo svete je technológia Motion Capture využívaná aj pri tvorbe počítačových hier, ako napríklad Assasin´s Creed, Resident Evil, Grand Theft Auto alebo aj Guitar Hero.

Technológiu Motion Capture využívajú firmy, zaoberajúce sa reklamou v 3D vizualizáciách, kde urobí rýchlu a časovo efektívnu prácu. Viaceré firmy zo Slovenska, ale aj zo zahraničia už viackrát využili príležitosť na realizáciu svojich zákaziek práve túto formu unikátnej technológie Motion Capture, Vicon Blade v priestoroch štúdia našej školy, najmä tvorcovia reklamnej kampane Prvej stavebnej sporiteľne, ktorú niekoľkokrát úspešne realizovalo Štúdio 727.

Aj takto sa na našej škole ponúka možnosť využitia tejto unikátnej technológie. V prípade Vášho záujmu o konkrétne riešenie, nás prosím, kontaktujte.