CHCEM ŠTUDOVAŤ
SOM ŠTUDENT
O ŠKOLE
ANIMOFEST
14 máj 2014

Kampaň MODRÝ GOMBÍK 2014

Dňa 14. 5. 2014 sa zapojili študenti z kolégia Zelenej školy SSUŠAT, ako dobrovoľníci, do kampane Modrý gombík 2014. Pod vedením koordinátorov zrealizovali zbierku najprv v našej škole a následne aj v jej okolí. Výťažok zo zbierky poputoval na realizáciu trojročného projektu, prostredníctvom ktorého chce UNICEF docieliť, aby sa pitná voda stala základom života všetkých detí v Ugande.


Hoci je pre väčšinu z nás pitná voda samozrejmosťou, mnoho ľudí z Ugandy k nej stále nemá priamy prístup. V mnohých domácnostiach tu chýbajú vodovodné prípojky, studne, toalety alebo latríny, a tak sú deti nútené piť vodu z riek a jazier. Namiesto chodenia na toaletu sú nútené vykonávať svoju potrebu kdekoľvek v prírode. Keďže je tu veľa vodných zdrojov znečistených a nevhodných na pitie, či na bežné používanie, mnohým deťom môže aj „obyčajné“ napitie sa poškodiť zdravie, spôsobiť rôzne chronické ochorenia alebo smrť.


Do zbierky sme sa zapojili nielen preto, že prioritnou témou Zelenej školy je momentálne na našej škole VODA, ale aj preto, že aspoň malými krôčikmi dopomôžeme k plnohodnotnejšiemu životu (nielen) našim rovesníkom v Ugande.